Çarşıbaşı Geleneksel Kaldırım Yayla ޞenlikleri yapıldı...

Kullanıcı Oyu:  / 2
En KötüEn İyi 


Kaldırım'da şenlik izdihamı...
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Çarşıbaşı İlçesi Kaldırım Yayla ޞenlikleri, on binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleti.

ޞenlikler kapsamında bu yıl yapılan ağalık seçimlerinde AK Parti Trabzon İl Genel Meclisi Üyesi İbrahim Öztürk ile MHP Trabzon İl Genel Meclisi Üyesi Halil Kul, ortaklaşa 5 bin TL vererek ortaklaşa ağalık kemerini takmayı hak etti.

25 Temmuz Cumartesi günü başlayan Geleneksel Çarşıbaşı Kaldırım Yayla ޞenlikleri, 26 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilen etkinliklerle sona erdi. İnsan, çadır ve araç yönünden adeta izdihamın yaşandığı şenliklere Çarşıbaşı Kaymakamı Özkan Demir, Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz, Garnizon Komutanı Jandarma Başçavuş Ömer Erhan, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, il genel meclisi üyeleri İbrahim Öztürk ve Halil Kul, muhtarlar, daire amirleri, gurbetçi işadamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sanatçılar Ağasarlı Zehra, Mediha Sivrikaya, Elif Köse, Ali Rıza Çolak, Sultan Bekçi, Muhammet Ustabaşı, Mustafa Bahar, Ali Erdoğan, Mehmet Erdoğan, Bulgaristan Halk Dansları Grubu ve bazı yöresel sanatçıların gösteri ve konserleriyle mest olan vatandaşlar, saatlerce süren kemençe eşliğinde horon oynayarak, stres attılar.
ޞenliklerde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz, yaylaların ve yayla şenliklerinin en önemli kültürel miraslardan olduğunu belirterek, “Bu kültürel mirası gelecek nesillerimize devraldığımız seviyeden daha iyi seviyede bırakmak bizlerin görevidir. Bu şenlikler gurbetçilerimizin buluşma noktasıdır. Biz de göreve geldiğimiz günden itibaren önce insan mantığıyla hareket ederek bu şenlikler gibi bütün etkinliklere belediye olarak imkanlar ölçüsünde katkıda bulunmaya gayret ediyoruz. İlçemizin tanıtımı için her türlü etkinliğe destek olmaya da devam edeceğiz. Buraya gelerek bizlerle bu güzel ortamı paylaşan bütün gurbetçilerimize, misafirlerimize ve hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.


Çarşıbaşı Kaymakamı Özkan Demir ise, yaylaların insan yaşamında önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, “Bu güzel doğanın değerini bilelim ve bu doğayı koruyalım. Yayla şenlikleri insanları kaynaştırma açısından büyük önem taşımaktadır. Burada yapılan şenliklerde sizlerin ihtiyaçlarını karşılama noktasında komitede yer alan arkadaşlarımızla elimizden gelen gayreti gösterdik. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Lütfen Üye Üye Olunuz.Aksi halde yorumlarınız eklenmeyecektir.

Yorumlar   

+2 # erdem yapı 02-08-2009 20:12
erdem yapının katkılarıyla artık sıtede reklamını yaparsınız
# Hüseyn 18-08-2009 16:45
çok güzel oldu bende ordaydım ama televizyona hiç vermiyonuz verin de izleyelim yaa vidyolarınız yok hiç bi yer de niye bilmiyoruz
olsa izleyecez vermenizi arz ederiz